W przypadku grania online nie tylko liczą się nie tylko opinie i przeglądy, jak vulkanbet recenzja. Coraz częściej mówi się bowiem o polskich grach mobilnych, które już podbiły lub dopiero podbiją zagraniczne rynki. Postanowiliśmy się zatem przyjrzeć tym tytułom, które według nas zasługują na uznanie.

Cookies Must Die

Przed nami świeża produkcja, która została zwycięzcą GOOGLE INDIE GAMES FESTIVAL w 2020 roku. Dzieło Rebel Twins pozwala nam się wcielić w Jacka! Jest on tajnym, super-agentem, który dzięki rządowym eksperymentom posiada tajne moce. Jego głównym zadaniem jest ocalenie miasta przed zagładą. Związana jest ona z atakiem tajemniczych gangów zmutowanych ciastek i innych słodyczy.

Nasz bohater zatem z pomocą różnych broni i sprytu będzie musiał walczyć nie tylko z normalnymi przeciwnikami, lecz i bossami. Jest to całkiem zabawna i miła dla oka gra mobilna z elementami platformówki i strzelaniny. Podczas rozgrywki możemy liczyć na elementy slow-motion, wyjątkowe walki z bossami, sporo broni do odblokowania i ulepszania, jak i dużą dawkę humoru.

Real Boxing

Dzieło studia Vivid Games to jedna z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się polskich gier mobilnych. Jest to tytuł z 2012 roku, który później trafił także na PC. Wcielamy się tu w boksera, który toczy pojedynki na ringu z innymi przeciwnikami. Można tu postawić zarówno na tryb kariery, pojedynki z AI lub innymi graczami. Mimo już sporego wieku gra ta nadal zachwyca pod względem wizualnym. Ruch postaci wzorowano na prawdziwych bokserach uchwyconych w motion capture. W 2015 roku powstała równie dobrze oceniania kolejna część gry: Real Boxing 2 Rocky, gdzie gra została oparta na licencji filmu Creed.

Godfire: Rise of Prometheus

Godfire: Rise of Prometheus to kolejne dzieło Vivid Games. Wydana została w 2014 roku i od dziś uchodzi za jedną z najładniejszych produkcji mobilnych. Ta trzecioosobowa gra akcji ewidentnie inspirowana była serią God of War. Ogromnym atutem jest tu właśnie grafika, za którą odpowiada między innymi znane rodzime studio Platige Image. Fabularnie zostajemy przeniesieni do czasów antycznej Grecji, gdzie jako Prometeusz sprzeciwimy się bogom. Iskra jednak przepada, a my musimy wyruszyć na jej poszukiwania, przy okazji walcząc z różnymi kreaturami.

This War of Mine

This War of Mine od 11 bit studios to jedna najbardziej cenionych i nagradzanych polskich gier. Pierwotnie pojawiła się na pecety i konsole, lecz potem stworzono także jej mobilną wersję. Opowiada ona losy miasta pogrążonego w wojnie, które wzorowane jest na oblężeniu Sarajewa. Wcielamy się w grupę mieszkańców, którzy muszą przeżyć w tych trudnych czasach. Zaczynamy od schronienia się w zrujnowanym domu. Skrupulatnie musimy zadbać o jego odbudowę, ocieplenie w czasie zimy, zbieranie zapasów, czystej wody. Niestety z każdym kolejnym dniem będzie coraz gorzej, a przed nami będzie nie tylko wiele niebezpiecznych podróży nocnych po zapasy, lecz także i dylematów moralnych.

Sky Force 2014

Sky Force 2014 to gra od Infinite Dreams, która z pewnością spodoba się fanom shooterów. Jest to odświeżona wersja klasyka z symbiana. Wcielamy się tu w pilota specjalnego myśliwca, który musi walczyć z chmarą przeciwników. Naszymi wrogami będą samoloty, helikoptery, bombowce, statki, działa. Na każdej mapie zdobywamy gwiazdki i punkty doświadczenia, które możemy potem wymienić na lepszą broń, pancerz czy nowe statki. Będziemy tu nie tylko walczyć z podstawowymi wrogami, lecz i bossami, a przy okazji ratowali cywili.

Write A Comment