Twoja podróż powinna być zabawna, ale po powrocie do domu nie powinna powodować bólu portfela. Bez budżetu, który utrzyma cię w dyscyplinie, możesz skończyć z wydaniem wszystkich swoich kieszonkowych pieniędzy w pierwszym sklepie z pamiątkami, jaki zobaczysz. Dlatego nigdy nie wyjeżdżaj na wycieczkę bez dokładnego zaplanowania, na co wydasz pieniądze.

Kemping / zakwaterowanie

Kwota, którą wydasz na kemping lub nocleg, jest inna dla każdego. Tym, którzy planują biwakować na bezpłatnych kempingach po drodze, polecam zapewnić sobie wystarczającą ilość pieniędzy w budżecie, aby zatrzymać się w hotelu przynajmniej na jedną noc. Nigdy nie wiesz, kiedy spadnie deszcz lub jesteś zbyt zmęczony, aby dotrzeć do następnego przystanku w ciągu jednego dnia.

Jeśli planujesz zostać w hotelu, spodziewaj się, że Twój budżet będzie różny w zależności od pory roku. Jeśli planujesz podróż z dużym wyprzedzeniem, upewnij się, że stawki, na które masz budżet, są zgodne z cenami w sezonie, w którym będziesz podróżować. Jeśli chodzi o budżet, przeszacowanie jest zawsze lepsze niż niedoszacowanie, więc nie krępuj się budżetować, mając na uwadze najdroższe stawki za zakwaterowanie.

Jedzenie

Niezależnie od tego, czy jesz tylko w restauracjach podczas podróży, czy pakujesz całe swoje własne jedzenie, powinieneś uwzględnić jedzenie w swoim budżecie. Jeden z największych wydatków na podróż, ustalenie limitu wydatków na żywność na posiłek i osobę, może pomóc uniknąć nadmiernych wydatków w tej kategorii.

Zajęcia / atrakcje

Niezależnie od tego, czy Twoja podróż dotyczy jazdy samochodem, czy celów podróży po drodze, każdy musi rozprostować nogi. Zatrzymanie się, aby zobaczyć atrakcje, może pomóc przerwać jazdę i dać wszystkim w samochodzie trochę czasu na odprężenie.

Aby dowiedzieć się, ile musisz przeznaczyć na działania i atrakcje, odwiedź witrynę internetową każdego z nich, aby poznać koszt wizyty. Jeśli planujesz zatrzymać się gdzieś ze sklepami z pamiątkami, upewnij się, że w swoim budżecie uwzględniasz pieniądze, które planujesz wydać w tych miejscach.

Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, dowiedz się, czy możesz kupić bilety ze zniżką przed przyjazdem. Wiele muzeów, koncertów i atrakcji otrzyma niewielką zniżkę od ceny biletów. To naprawdę się sumuje podczas podróżowania do wielu różnych atrakcji z dużą grupą.

Kieszonkowe

Prawie każdy lubi mieć trochę dodatkowych pieniędzy, które nie mają celu, ale są wydawane na rzeczy, które ich uszczęśliwiają. Planowanie podróży drogowej pomoże Ci dowiedzieć się, ile naprawdę jesteś w stanie wydać, bez konieczności sięgania po pieniądze, które mają zostać wydane gdzie indziej.

Kieszonkowe to ostatnia rzecz, którą powinniśmy uwzględnić w budżecie. Warto mieć odłożonych trochę pieniędzy na kieszonkowe. Ponieważ wydatki szybko się sumują, łatwo jest przecenić kwotę wydawania gotówki, na którą będziesz mógł sobie pozwolić.

Write A Comment