Pierścionek ze szmaragdem będzie idealnym dopełnieniem wielu stylizacji. Bez względu na to, czy wybieramy się do pracy, czy na wielką galę, dobrze dobrana biżuteria pozwoli nam podkreślić nasz charakter. Sprawdź, jak dobierać kolory do Twojej biżuterii ze szmaragdem.

Jakie kolory pasują do biżuterii ze szmaragdem?

Szmaragd to kamień, który jest odmianą berylu. Swoją wyjątkową barwę zawdzięcza domieszkom chromu. Dlatego szmaragdy występują w szerokiej tonacji zieleni. Od bardzo jasnych, wręcz niebieskich odcieni po ciemną butelkową zieleń. Uważa się, że najpiękniejsze szmaragdy, o głębokim zielonym kolorze wydobywane są w Kolumbii.

Ze względu na swój kolor szmaragdy będą pasować do różnych odcieni zieleni. Świetnie też sprawdzą się w połączeniu z kolorami ziemi, takimi jak beże, szarości i brązy. Niezwykłą barwę podkreślą też kreacje w klasycznej czerni. Czarny kolor pięknie wydobędzie głębię szmaragdowego koloru kamienia. To połączenie stanowi przykład, w którym kolory harmonijnie się uzupełniają, nie przytłaczając się wzajemnie.

Poza kolorami ubrań szmaragdy można również dopasować do wyglądu. Głębia zieleni będzie wspaniale współgrać z ognisto rudym kolorem włosów i zielonymi oczami. Również brunetki o ciemnej oprawie oczu będą pięknie wyglądać w szmaragdowej biżuterii. Jasne odcienie zieleni, wpadające w błękit, będą pasować kobietom o niebieskich oczach.

Pierścionek ze szmaragdem, nie tylko na zaręczyny

Zazwyczaj, kiedy mówimy o biżuterii, takiej jak np. pierścionek ze szmaragdem, myślimy o zaręczynach. Oczywiście piękny pierścionek z wyjątkowym kamieniem jest synonimem zaręczyn, ale nie tylko. Doskonale sprawdzi się również jako prezent z okazji urodzin lub awansu w pracy. Jeżeli chcemy podarować komuś bliskiemu trwałą pamiątkę, to nie ma lepszego sposobu, jak obdarować ją biżuterią ze szmaragdami.

Poza tym, pierścionki z kamieniami szlachetnymi nie zawsze kupujemy jedynie jako prezent. Czasami warto sprawić sobie odrobinę przyjemności i luksusu uzupełniając swoją kolekcję o szmaragdowy drobiazg. Biżuteria to wspaniały sposób na uczczenie własnych sukcesów lub po prostu docenienie samego siebie. Piękny pierścionek z wyjątkowym kamieniem, będzie zawsze przypominać nam o tym, że jesteśmy dla siebie ważni i wyjątkowi.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to także dobra inwestycja. W czasach rosnącej inflacji zakup luksusowej biżuterii, pozwoli nam dobrze ulokować nasze oszczędności. Biżuteria podobnie jak kamienie szlachetne oraz złoto są odporne na wahania na rynkach finansowych. Wyjątkowe okazy z czasem zyskują nawet na swojej wartości. Jeżeli poszukujemy alternatywnych sposobów na inwestowanie, powinniśmy rozważyć zakup kamieni szlachetnych.

Szmaragdy to niezwykle piękne i pożądane kamienie. Są synonimem miłości, piękna i luksusu. Nie tylko podkreślą nasze stylizacje, ale dodatkowo nadadzą im szyku i klasy. Naszyjniki, kolczyki i pierścionki ze szmaragdem staną się z pewnością naszą ulubioną biżuterią.