Suplementy na porost włosów są idealne dla każdego, kto boryka się z nagminnym wypadaniem włosów, łysieniem lub po prostu chce dodać włosom objętości, długości i wzmocnić ich strukturę. Suplementy na porost włosów mogą być również doskonałym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów z naturalnych źródeł. Na rynku dostępnych jest kilka preparatów, które mogą pomóc w szybszym wzroście włosów, nadać im gęstości i zdrowego wyglądu, a także zadbać o kolor. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją i dietą, włosy mogą być nie do poznania.

Jakie są korzyści z przyjmowania suplementów na porost włosów?

Kiedy przyjmujesz suplementy na porost włosów, otrzymujesz wiele składników odżywczych, których Twój organizm potrzebuje do optymalnego wzrostu włosów. Dzięki suplementom nie tylko uzupełniasz brak białka lub żelaza w diecie, ale otrzymujesz kompleks witamin i minerałów, których Twoje włosy potrzebują, aby rosnąć silne i gęste. Suplementy, które posiadają naturalny skład i odpowiednie składniki działają na podstawę włosa – mieszki i cebulki włosowe, pobudzając je do pracy, przez co włosy odrastają szybciej, są bardziej odżywione, mają grubszą strukturę, a dodatkowo suplementy te dbają o skórę głowy łagodząc wszelkie podrażnienia czy nadmierne wydzielanie sebum, które przyczynia się do wypadania włosów.

Czy suplementy na porost włosów mogą sprawić, że włosy będą rosły szybciej?

Tak! Suplementy na porost włosów to świetny sposób na szybszy wzrost włosów. Kluczem jest tutaj znalezienie suplementu, który oferuje różnorodne składniki odżywcze, które oddziałują nie tylko na istniejące już włosy, ale przede wszystkim na procesy jakie zachodzą pod skórą głowy, w mieszkach włosowych, które odpowiadają za wzrost nowych włosów. Na przykład białko jest niezbędne do wzrostu włosów, ale nie sprawi, że włosy będą rosły szybciej. Biotyna natomiast, popularny składnik suplementów na porost włosów, wspomaga wzrost włosów na wszystkich etapach ich cyklu. Oznacza to, że pomaga włosom rosnąć szybciej i gęściej, nawet gdy są w fazie „spoczynku”. W tym cyklu włosy faktycznie rosną powoli. Biotyna pobudza do pracy mieszki włosowe, dzięki czemu włosy w stanie spoczynku są znacznie szybciej zastępowane grubszymi i bardziej lśniącymi. Przykładem suplementu na wypadanie włosów dla kobiet jest Locerin https://medsense.pl/locerin/. Poza biotyną, dużą dawką niezbędnych witamin i minerałów zawiera w składzie AnaGainTM Nu, czyli ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego, którego skuteczność w procesie odbudowy i wzrostu nowych włosów została potwierdzona licznymi badaniami. Locerin zawiera również wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywę zwyczajną. Poprawia nie tylko kondycję włosów, ale także paznokci.

Jakie witaminy i minerały pomagają we wzroście włosów?

Przeprowadzono wiele badań w celu zidentyfikowania najbardziej skutecznych witamin i minerałów, które zwiększają wzrost i poprawiają kondycję włosów. Należą do nich między innymi: biotyna, witamina C, żelazo, cynk, białko, witamina E i witamina A. Locerin poza wyżej wymienionymi witaminami i minerałami jest również źródłem selenu, miedzi, niacyny, magnezu i manganu. Za co odpowiadają niektóre z tych wartościowych składników?

  • Biotyna – wspiera wzrost włosów, metabolizm komórek i wiele funkcji metabolicznych w organizmie takich jak trawienie, energia i metabolizm. Biotyna jest również ważna dla zdrowia skóry i ogólnego samopoczucia. Jest często stosowana jako alternatywne leczenie dla osób z cukrzycą, ponieważ może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi.
  • Witamina C – ma wiele korzyści dla zdrowia. Jest rozpuszczalna w wodzie, co oznacza, że jest łatwo wchłaniana i można ją znaleźć w wielu owocach i warzywach. Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, który odżywia cebulki włosów, wpływa na ich wzrost i odbudowuje struktury włosów
  • Żelazo – jest niezbędnym minerałem, który pomaga komórkom krwi transportować tlen w całym organizmie. Jest również jednym z kluczowych składników mieszków włosowych.
  • Cynk – jest niezbędnym minerałem, który pomaga organizmowi tworzyć kolagen, który jest kluczem do wzrostu grubszych i mocniejszych włosów.