Jaki jest idealny rozmiar penisa? To pytanie niepokoi wielu mężczyzn, ale niestety odpowiedź nie jest tak prosta, jak można by się spodziewać. Badania na ten temat prowadzone są od wielu lat, ale wciąż przynoszą różne rezultaty. Można z całą pewnością powiedzieć, że wielkość penisa jest uwarunkowana genetycznie i ma związek z przynależnością do określonej rasy. Największe członki mają Afroamerykanie, najmniejsze Azjaci. Najdłuższy penis świata, średnio ponad 17 cm, może poszczycić się mieszkańcy Demokratycznej Republiki Konga, Ekwadoru i Ghany. Wśród Europejczyków naturalnie podawani są Węgrzy (średnio 16,1 cm), natomiast najmniejszy penis to Azjata (9,66 cm dla Koreańczyków, 10,92 cm dla Japończyków, 10,16 cm dla Tajów).

W tym kontekście nie wypadamy najgorzej, ponieważ średni rozmiar penisa podczas erekcji to 14,29 cm.  Według listy opartej na ankiecie przeprowadzonej przez Australian National Health Service. Czy odzwierciedla rzeczywistość? Trudno powiedzieć. Sami australijscy naukowcy przyznali, że wyniki mogą być różne. Najnowsze badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z południowego Londynu i Maudsley NHS Foundation Trust, mimo że średnia jest wysoka, są bardziej wiarygodne. Rozważali pomiary wykonane przez lekarza na 15500 mężczyzn. Stwierdzono, że średnia długość penisa w spoczynku wynosiła 9,16 cm, a obwód 9,31 cm. Podczas erekcji penis rośnie średnio do 13,12 cm, a jego obwód wzrasta do 11,66 cm. Autorzy badania dodali, że 2 na 100 mężczyzn miało penisy o długości 17-18 cm, a jeden procent badanych miał penisy o długości 20 cm.

Źródło:  http://pikanteria.pl

Jak zmierzyć rozmiar penisa?

Różnica w rozmiarze jest zwykle wynikiem wielu błędów popełnianych przez mężczyzn przy mierzeniu siebie. Penisa należy zawsze mierzyć od kości łonowej do czubka żołędzi, z wyjątkiem napletka. Obwód należy zawsze mierzyć u nasady penisa lub w połowie jego długości podczas erekcji. Penis mierzony w spoczynku nie może być w pełni położony, ponieważ podczas procesu erekcji penis może rozciągać się nawet do 100%. Pomiar zakłócają również następujące czynniki: mocne włosy, tłuszcz z brzucha oraz pomiar z góry. Okazuje się, że większość mężczyzn zgłaszających się do lekarza z kompleksem małego prącia nie może go dokładnie zmierzyć.

Czy rozmiar ma znaczenie dla kobiet?

Wielkość penisa nie jest przypadkowa, determinuje ją ewolucja, bo proszę pamiętać, że głównym zadaniem natury dla penisa jest aplikacja nasienia w pochwie. Dlatego jego rozmiar jest powiązany z rozmiarem żeńskich narządów płciowych. Średnia długość pochwy białych kobiet wynosi od 10 do 11 centymetrów. Biorąc pod uwagę problem zaspokojenia kobiecego popędu płciowego, długość penisa nie ma większego znaczenia. Jego objętość jest ważniejsza, ponieważ większość receptorów znajduje się na bocznej ścianie pochwy. Ponadto najbardziej unerwioną częścią kobiecej pochwy jest łechtaczka i srom, a także pierwsze 10 cm pochwy. Dlatego ponad 60% kobiet przyznaje, że długość penisa jest dla nich ważniejsza niż grubość.

Dlaczego bronimy się przed seksem?

Wielkość penisa determinuje nie tylko genetyka, ale także styl życia i aktywność seksualna. Mężczyźni z małym penisem często unikają kontaktów seksualnych, nieświadomi, że brak aktywności seksualnej doprowadzi do atrofii beleczek mięśni jamistych i wpłynie na poziom testosteronu u mężczyzn. Zaburzenia erekcji mogą również negatywnie wpływać na rozmiar penisa, podczas którego dochodzi do pogorszenia krążenia krwi w ciałach jamistych prącia. Może to prowadzić do utraty tkanki mięśniowej. Dlatego zamiast samodzielnie uprawiać masturbację, warto odrzucić wstyd i zwrócić się o pomoc do seksuologa.

Możesz łatwo zaakceptować duży nos, odstające uszy lub łysinę na czubku głowy. Jeśli jednak nie jesteś zadowolony z rozmiaru swojego penisa, może doprowadzić cię do niekorzystnej sytuacji. Chociaż popełniasz najwięcej błędów, nadal wierzysz, że twoja największa męskość została pozbawiona. Czy rozmiar penisa jest naprawdę tak ważny, jak myślą mężczyźni? W badaniach dotyczących tego, czy rozmiar penisa rzeczywiście wpływa na satysfakcję seksualną, jest to aż 85%. Kobiet przyznaje, że są zadowolone z rozmiaru penisa partnera. Dla porównania tylko 55% mężczyzn jest zadowolonych ze swojego członka. Wszystkie cywilizacje mają szczególny szacunek dla męskich i żeńskich narządów płciowych. Zwykle penis jest prezentowany w nienaturalnie dużym kształcie, który od wieków ukształtował przekonanie, że rozmiar penisa świadczy o sile i wydajności.