Umeblowanie i udekorowanie pokoju dziecięcego to prawdziwa przyjemność dla rodziców. Aby taki projekt zakończył się sukcesem, należy wybrać niezbędne meble, znaleźć ich idealne miejsce i dodać wyposażenie bezpieczeństwa. Dla dobra dziecka należy zwrócić uwagę na wybór mebli, ich wymiary, kształty i materiały, z których są wykonane. Wiedz, że jego pokój jest nie tylko miejscem odpoczynku, ale także miejscem przebudzenia się na co dzień.

Główne meble w pokoju dziecięcym.

Pokój dziecka powinien być przestronny. Jeśli nie masz wystarczająco dużego pokoju, nie przepełnij go. Ogranicz się do mebli, których potrzebujesz. Łóżko należy zainstalować zgodnie z wiekiem dziecka. Kołyska lub łóżeczko z kratami to dobry wybór dla noworodków. Możesz również rozważyć możliwość wstawienia łóżka, które będzie towarzyszyć dziecku przez dłuższy okres czasu. Możesz zdjąć listwy i podnieść i poszerzyć rozmiar łóżeczka w zależności od wzrostu dziecka. Jeśli masz dwójkę lub więcej dzieci, możesz wybrać łóżko kufrowe. Inne łóżko tej samej wielkości jest ukryte pod łóżkiem i może być rozłożone w nocy, aby zapewnić drugie miejsce do spania. Jest to przydatne, gdy dziecko zaczyna dorastać i zabawiać swoich przyjaciół w weekendy lub w wieczór swoich urodzin.

Oprócz łóżka, potrzebne są też meble do przechowywania. Zapewnij wysokie półki do przechowywania, aby nie zagracać dziecku miejsca do zabawy. Możesz również zainstalować komodę z szufladami, które wysuwają się płynnie, aby palce dziecka nie zostały uwięzione, gdy zacznie samo odkładać swoje rzeczy. Można też ustawić regał dla dzieci do przechowywania książek.

Dla malucha, dodaj stolik do przewijania, aby ułatwić zmianę. Możesz dodać biurko z możliwością regulacji wysokości, aby umożliwić dziecku rysowanie, kolorowanie i naukę w domu. We wszystkich przypadkach wybieraj meble, które są zatwierdzone dla bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Jakich szczegółów nie należy zapominać?

Aby udoskonalić pokój dziecięcy, trzeba pomyśleć o najmniejszych szczegółach. Pewnie chciałbyś spędzić więcej czasu z dzieckiem w ich pokoju. Zainstaluj w przedszkolu krzesełko, aby karmić dziecko piersią lub po prostu bawić się z nim. Następnie należy udekorować pokój dziecka ładnie, zgodnie z jego płcią i wiekiem. Wystarczy kilka dotknięć koloru na ścianach i suficie oraz mały obrazek ze zdjęciem rodzinnym lub zdjęcie dziecka z jego ulubionym zwierzakiem. Dopasuj zasłony i dywan do pościeli, aby zharmonizować pokój. Nie zapomnij o oświetleniu, które powinno być dostosowane do fazy snu i budzenia Twojego dziecka. Wybierz lampę, lampę sufitową lub lampę ścienną z przełącznikiem przyciemniania, aby dostosować jasność o każdej porze dnia. Zainstaluj lampę nocną tak, aby dziecko miało pod ręką światło w nocy.