Klej do rzęs to preparat, który niezbędny jest w każdym sezonie kosmetycznym zajmującym się aplikacją sztucznych rzęs. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów preparatów tego typu. Jak wybrać najlepszy?

Mocny i trwały klej do rzęs

Klej do rzęs to preparat, który wykorzystuje się przy zabiegu przedłużania naturalnych rzęs. Dzięki niemu można bezpiecznie mocować sztuczne rzęsy na naturalnych – zarówno pojedyncze i sztuki, jak i całe kępki, a także rzęsy na pasku. Dobry produkt gwarantuje nie tylko mocną przyczepność aplikowanych wosków, ale także satysfakcjonujący i naturalny efekt. Dostępne na rynku kleje do rzęs różnią się pod względem lepkości, czasu wiązania, a także składu. Kosmetyczki, którym zależy na satysfakcji zadowoleniu klientek, muszą zaopatrzyć się w wysokojakościowy produkt, który pozwala osiągać zadowalające efekty.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kleju do rzęs?

Każda klientka, która chce wybrać klej do rzęs, powinna zwrócić uwagę na takie czynniki jak jego kolor, czas wiązania, pojemność, konsystencja oraz zalecane przez producenta warunki pracy. Najwyższej jakości kleje do rzęs charakteryzują się szybkim czasem schnięcia, a przy tym są trwałe, lekkie i delikatne. Nie obciążają nadmiernie naturalnych rzęs, jednocześnie gwarantując trwały efekt zabiegu. Bardzo ważne jest, by stawiać na produkty pochodzące od godnych zaufania, profesjonalnych producentów. Z racji tego, że produkty te mają kontakt z wrażliwą skórą powieki i okiem, muszą być pozbawione szkodliwych związków chemicznych i koniecznie posiadać niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Jakie są dostępne rodzaje klejów do rzęs?

Dostępnych jest wiele rodzajów klejów do rzęs, które można podzielić w zależności od:

  • czasu wysychania – na produkty wolno schnące i szybko schnące,
  • konsystencji – w sklepach dostępne są zarówno rzadkie, jak i gęste,
  • objętości – dostępne są one w opakowaniach o objętościach 3,5 i 10 ml,
  • przeznaczenia – w sklepach z produktami kosmetycznymi znaleźć można kleje przeznaczone dla alergików oraz osób wrażliwych,
  • zalecanych warunków panujących w gabinecie – przeciętny produkt najlepiej schnie w temperaturze mieszczącej się w przedziale 19-24 stopnie Celsjusza oraz wilgotności powietrza nieprzekraczającej 60%.

Jak przechowywać klej do rzęs?

Z racji tego, że klej do rzęs to produkt, który reaguje z zawartą w powietrzu wodą, po pierwszym użyciu należy umieścić go w szczelnie zamkniętym opakowaniu – w temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Aby uniknąć twardnienia i jego wysychania, należy unikać zbliżania go do źródeł ciepła. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie woreczka termoizolacyjnego, który nie tylko przedłuży żywotność preparatu, ale także ochroni go przed wysoką temperaturą. W celu zmniejszania wilgotności w opakowaniu klej można przechowywać wraz z kulkami hydrożelowymi.

Klej do rzęs to produkt, który należy wybierać szczególnie pieczołowicie i starannie – choćby dlatego, że ma bliski kontakt z newralgicznymi okolicami oczu.