Z diet pudełkowych korzysta coraz większa liczba osób, które chcą nie tylko zaoszczędzić swój cenny czas, ale także odżywiać się w zdrowy i zbilansowany sposób. Na czym polega usługa cateringu dietetycznego?

Czym jest dieta pudełkowa?

Nie ma co ukrywać – samodzielne przygotowywanie zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków pochłania mnóstwo czasu, którego ludziom w dzisiejszych czasach zdecydowanie brakuje. Catering dietetyczny to usługa, która polega na tym, że firma cateringowa dostarcza pod drzwi klienta posiłki na cały dzień. Jadłospis stworzony jest na podstawie wskazanej przez niego kaloryczności oraz wariantu diety. Dieta na cały dzień składa się z reguły z pięciu posiłków – śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Klient otrzymuje więc posiłki na cały dzień, co całkowicie zwalnia go z obowiązku gotowania.

Dlaczego zdrowa dieta jest tak ważna?

Warto zastanowić się, dlaczego dieta pudełkowa Kąty Wrocławskie cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Otóż ludzie z roku na rok zdają sobie coraz większą sprawę z tego, jak ważna dla ich zdrowia i kondycji jest dobrze zbilansowana, zdrowa dieta. To właśnie spożywane produkty odpowiedzialne są za dostarczanie do ludzkiego organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a także minerałów i witamin. Odpowiednie dopasowana dieta pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu, a także ogólny stan zdrowia, sylwetkę i samopoczucie. Pierwsze efekty stosowania zbilansowanego jadłospisu są zauważalne już po kilku tygodniach!

Jakie rodzaje diety pudełkowej są dostępne w ofertach firm cateringowych?

Aby odpowiedzieć na wszystkie oczekiwania swoich klientów, firmy cateringowe oferują różne rodzaje dań pudełkowych. Dzięki temu każdy klient może dobrać jadłospis zgodny z jego gustem, stanem zdrowia oraz celami. Warianty diety pudełkowej to między innymi:

  • odchudzająca,
  • bezglutenowa,
  • wegańska/wegetariańska,
  • dla osób aktywnych fizycznie,
  • bez laktozy,
  • dla dzieci,
  • dla diabetyków,
  • dla kobiet w ciąży i karmiących.

Warto wspomnieć o tym, że dla każdego z wymienionych powyżej wariantów diety pudełkowej można wybrać dopasowaną do swoich potrzeb kaloryczność.

Czy dieta pudełkowa jest drogim rozwiązaniem?

Cena cateringu dietetycznego uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju wybranej diety i jej kaloryczności. Niektóre firmy pobierają dodatkowe opłaty za pakowanie jedzenia w biodegradowalne opakowania. Śmiało można przyjąć, że jeden dzień diety pudełkowej – to jest 5 posiłków – kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Może wydawać się, że to całkiem sporo, jednak wydatek ten można potraktować w kategoriach inwestycji we własne zdrowie. Tym, czego nie da się wycenić, jest czas – a dzięki diecie pudełkowej można zaoszczędzić go całkiem sporo! Nie ma się więc co dziwić, że usługa cateringu dietetycznego cieszy się rosnącym zainteresowaniem i coraz częściej korzystają z niej całe rodziny.