Balsam na cellulit to jeden z najczęściej wybieranych kosmetyków do pielęgnacji. Skąd taka jego popularność? Być może dlatego, że jest remedium na problem, z którym boryka się niemal 90% kobiet. Ze względu na wysoki poziom testosteronu i jego pochodnych, cellulit bardzo rzadko atakuje mężczyzn. O czym warto pamiętać zanim kupimy kosmetyki antycellulitowe?

Cellulit ukrywający się pod medycznym terminem lipodystrofii, określa nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Ujawnia się pod postacią nierówności na powierzchni skóry nie tylko ud i pośladków, ale też ramion, łydek czy kolan. Pierwsze symptomy schorzenia pojawiają się w już okresie dojrzewania. Cellulit to nie tylko defekt estetyczny. Jego zaawansowane stadium świadczyć może o rozwijającej się chorobie niewydolnościowej żył. Warto zaznaczyć, że nie jest determinowany nadwagą czy otyłością – dotyka także osób nie mających problemów z nadmierną masą ciała. Występowanie cellulitu uwarunkowane jest przez gospodarkę hormonalną, genetykę oraz szeroko pojęty styl życia.

Jak wybrać odpowiedni balsam na cellulit?

Balsamy na cellulit znaleźć można w każdej drogerii. Kosmetyki te są stosunkowo łatwo dostępne, zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i przez internet. Warto szukać preparatów zawierających składniki aktywne oraz poprawiających napięcie skóry – tylko takie balsamy realnie działają na skórę, przyczyniając się do redukcji cellulitu.

Odpowiednio dobrane kosmetyki antycellulitowe usprawniają krążenie krwi i limfy. Stymulując spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszają jej objętość. Skóra staje się wygładzona, napięta i lepiej nawilżona.

Balsam na cellulit – kosmetyk z dobrym składem

O efektach stosowania balsamu na cellulit decyduje przede wszystkim jego skład. Dobry preparat powinien zawierać składniki oraz substancje detoksykujące i usuwające nadmiar wody. Co w takim razie musi zawierać dobry kosmetyk antycellulitowy?

• kofeina – działa przeciwobrzękowo, wspomaga krążenie i spalanie tkanki tłuszczowej,
• miłorząb japoński – znany z właściwości ujędrniających i usprawniających krążenie.
• L-karnityna – przyspiesza przemianę materii, pomaga w usunięciu nadmiaru wody, przyspiesza spalanie tłuszczu,
• algi – usprawniają krążenie limfy, rozbijają złogi tłuszczowe.

Jak stosować balsam na cellulit?

Bardzo ważna jest prawidłowa aplikacja balsamu. Tylko systematyczne stosowanie preparatu gwarantuje oczekiwany efekt. Kosmetyk należy nakładać po prysznicu, ponieważ wtedy skóra najlepiej chłonie zawarte w nim składniki aktywne. Balsam aplikujemy w formie masażu: nie wklepujemy, lecz intensywnie wcieramy. Ważne, by zachować odpowiedni kierunek – zawsze w stronę serca. Dobrym pomysłem może być dodatkowe wykorzystanie urządzeń do masażu lub specjalnych szczotek.

Jaki balsam na cellulit wybrać?

Balsam Vialise Lifting Effects to optymalna kompozycja naturalnych składników aktywnych. Charakteryzuje się kompleksowym działaniem: wzmacnia naczynia krwionośne poprawiając krążenie, działa detoksykująco, a także rozbija nagromadzone lipidy. Posiada wszystkie elementy cechujące dobry balsam na cellulit:
• prosty skład,
• naturalne komponenty,
• działanie potwierdzone badaniami.

Pierwszych efektów regularnego stosowania balsamu na cellulit Vialise Lifting Effects spodziewać się można już po 2 tygodniach stosowania – skóra wyraźnie się wygładza i napina. Widoczne zmniejszenie objętości skórki pomarańczowej następuje po miesiącu użytkowania kosmetyku. Jednak najlepsze efekty osiąga się poprzez połączenie zmiany stylu życia z odpowiednią pielęgnacją skóry.

Wpływ stylu życia na powstawanie cellulitu

Wpływ na budowę tkanki tłuszczowej mają zarówno dieta, tryb życia, jak i stosowane używki. Nadmierne spożycie tłuszczów nasyconych, soli czy produktów wysoko przetworzonych podwyższają ryzyko powstawania cellulitu – podobnie zresztą, jak niedostateczne nawodnienie organizmu. Kluczową kwestią jest systematyczna, acz umiarkowana aktywność fizyczna, a także zrezygnowanie z picia alkoholu oraz palenia papierosów. Warto przyjrzeć się również swojej garderobie – zbyt ciasne ubrania i buty powodują tworzenie się obrzęków i zastojów w żyłach, a to sprzyja występowaniu cellulitu.

FAQ

1. Czy da się wygrać z cellulitem?

Oczywiście! Dobry preparat plus upór i systematyczność pozwolą cieszyć się gładką skórą na nowo.

2. Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Jest to problem dosyć złożony, jednak główne przyczyny to geny, hormony oraz brak ruchu.

3. Czy wszystkie kosmetyki antycellulitowe są skuteczne?

Nie. Tylko preparaty zawierające składniki aktywne faktycznie wspomagają redukcję cellulitu.