Gdy wystąpi rumień na twarzy, leczenie musi zostać dobrane jak najlepiej. To nie tylko problem estetyczny, ale i powodujący wiele różnych dolegliwości, takich jak świąd, obrzęk czy miejscowy ból. Nic więc dziwnego, że gdy ma się z nim do czynienia, najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie odpowiednich metod leczniczych. Jeśli to również i Twój problem, koniecznie zapoznaj się z polecanymi zabiegami!

Jak wygląda rumień i kiedy się pojawia?

Rumień, który pojawia się na skórze twarzy, najczęściej jest związany z bardzo słabymi, pękającymi naczynkami. To jednak niejedyny powód, dla którego może się on pojawić. Wpływ na jego pojawienie się często mają również wirusy i bakterie, a także niektóre przyjmowane leki, chociażby antybiotyki.

Czym objawia się taki rumień? Przede wszystkim jest to:

  • zaczerwienienie skóry,
  • obrzęk,
  • świąd,
  • łuszczenie się skóry,
  • miejscowy ból.

Nie należy lekceważyć tych objawów i od razu dobrać dla siebie najlepsze leczenie, które rozwiąże problem.

Czy dieta ma wpływ na pękające naczynka i w efekcie pojawienie się rumienia?

Gdy pojawia się rumień, leczenie zdecydowanie musi zostać odpowiednio dopasowane. A co jeśli jednym z rozwiązań jest również zdecydowanie się na prawidłowo dopasowaną dietę? Z całą pewnością uzupełnianie witamin, minerałów, flawonoidów, jak najbardziej przyczyni się do wzmocnienia naczynek i zmniejszenia ich pękania. Warto postawić na zbilansowaną dietę bogatą w warzywa, owoce i dodatkowe suplementy. Dbając o dietę, jak i o dobrej jakości kosmetyki dedykowane cerze naczynkowej i wrażliwej, z całą pewnością uda się zmniejszyć dolegliwości i widoczność naczynek.

Jakie zabiegi warto wybierać na rumień?

Odpowiednio dobrane zabiegi to już połowa sukcesu. Zwłaszcza gdy, pojawia się rumieniec na twarzy – leczenie w takim przypadku powinno być wdrążone jak najszybciej i być wysokiej jakości. Leczenie rumienia wielopostaciowego, jak najbardziej może być możliwe poprzez zastosowanie zabiegów z użyciem lasera. Podpowiadamy, które z nich będą w takim przypadku najlepsze.

Pierwszym przykładem skutecznego zabiegu, jest laser Quadrostar Pro Yellow. Dzięki precyzyjnemu działaniu skupia się on jedynie na faktycznie rozszerzonych naczynkach, które stanowią problem. W ten sposób nie są podrażniane okoliczne tkanki.
Podobnie działa laser VariLite, który również działa precyzyjnie na źródło problemu i pozwala na szybkie domknięcie naczynek, przy jednoczesnym niepodrażnianiu innych fragmentów skóry.

Jakie są wskazania a jakie przeciwwskazania do zabiegów?

Warto wiedzieć, co robić, gdy pojawia się rumień na twarzy, leczenie wtedy powinno być natychmiast wzięte pod uwagę. Zwłaszcza gdy, dodatkowo jest to rumień, który powoduje reakcje bólowe czy świąd.
Niemniej jednak każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania, których trzeba być świadomym. Aby uniknąć reakcji alergicznych czy jakichkolwiek innych problemów zdrowotnych, wcześniej warto udać się na konsultację. Konsultacje z kosmetologiem w zakresie np.: leczenie rumienia na twarzy Gdańsk w Clinica Cosmetologica są darmowe.

Czy zabiegi są bolesne? Jak długo trwają i jakie dają efekty

To czy dany zabieg jest bolesny, czy nie, jest kwestią indywidualną i zależy od progu bólowego. Same zabiegi trwają stosunkowo krótko, a ich efekty można zobaczyć niemalże od razu, aczkolwiek istotne jest to, aby wykonać ich serię w odstępach czasowych. Dzięki temu rezultaty utrwalą się i będą bardziej widoczne.

Sprawdź jakie efektu na rumień na twarzy daje leczenie w Gdańskiej Clinica Cosmetologica:

Jak dbać o skórę po zabiegach?

Aby utrwalić efekty i wzmocnić je, warto zdecydować się na odpowiednie kosmetyki. Warto nakładać je po wykonanych zabiegach. Powinny być to preparaty przeznaczone do skóry wrażliwej i ze skłonnością do pękających naczynek. Ważne, żeby stosować je regularnie. Zwłaszcza gdy, był to dość spory rumień na twarzy – leczenie musi zostać podparte pielęgnacją.

Podsumowanie

O skórę zawsze warto zadbać. Zwłaszcza gdy, jest ona problematyczna. Korzystając z zabiegów laserem, jak najbardziej można poprawić komfort swojego życia. Jednak zawsze przed danym zabiegiem warto porozmawiać najpierw z lekarzem, z którym omówi się ewentualne przeciwwskazania.

FAQ

1. Czy rumień może pojawić się w każdym wieku?
Tak, zależne jest to od czynników genetycznych i zewnętrznych.

2. Czy kosmetyki do cery skłonnej do pękających naczynek muszą być stosowane regularnie?
Tak, tylko wtedy zauważyć można efekty.

3. Jak zadbać o skórę po zabiegu?
Na pewno należy stosować odpowiednie kosmetyki i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.