Mnogość modeli jednośladów dostępnych na rynku sprawia, że żaden nabywca nie powinien mieć kłopotów z dopasowaniem. W sporym procencie użytkowników ma to potwierdzenie w rzeczywistości. Jednak równie duża grupa, bezpośrednio po zakupie narzeka przynajmniej na jeden element budowy lub przyszłej eksploatacji. Czy da się uniknąć takich problemów? Oczywiście – wystarczy zdecydować się na rower na zamówienie. Od początku do końca jest on składany ręcznie, przy użyciu odpowiednich materiałów i podzespołów jezdnych. Cały proces, którym jest właśnie składanie rowerów można poznać na blogu pieknyrower.pl.

Typy rowerów dostępnych na zamówienie

Istotną zaletą przedstawionego rozwiązania jest niemal dowolna konfiguracja takiego sprzętu. Może nim być rower do jazdy wyczynowej i amatorskiej. Tak samo, jak jednoślad: damski, męski czy dziecięcy. Dostępne możliwości techniczne oznaczają też składanie roweru: kolarskiego, miejskiego, górskiego, przełajowego, crossowego, a nawet elektrycznego. Duże znaczenie dla jakości realizacji takich prac ma dostępny budżet. Uśredniając, najmniejszą, bezpieczną kwotą będzie przeznaczenie przynajmniej 1600 zł. Tyle bowiem wyniesie koszt zakupu części wraz z robocizną. Należy pamiętać, by zlecenie takiego zadania powierzyć sprawdzonym fachowcom. Poszukiwanie okazji cenowych w sieci albo współpraca z przypadkowym serwisem mogą skończyć się totalnym niepowodzeniem. No i kolejnym wydatkiem na przyszły jednoślad. Rower na zamówienie jest ciekawą alternatywą, ale wymagającą także dopilnowania detali. Jednym z takich będzie precyzyjna gwarancja na wybrane prace mechaniczne. Szczegółowe informacje są dostępne na blogu pieknyrower.pl.   

Ile wynosi czas oczekiwania na rower na zamówienie?

Podjęcie decyzji o zleceniu tego zadania to równocześnie akceptacja czasu oczekiwania na realizację. Składanie rowerów nie jest procesem przebiegającym błyskawicznie i wymaga od klienta odrobiny cierpliwości. Z założenia nabywca nie ma specjalistycznej wiedzy, która wskazywałaby, jak długo powinien czekać na taki jednoślad. Jego wykonawstwem zajmują się profesjonalne podmioty. Większość ma własne magazyny z częściami, przez co nie trzeba ich zamawiać z zagranicy. Jednak skomplikowane konfiguracje albo duże oczekiwania odbiorcy mogą spowolnić cały proces. Rower na zamówienie powinien być gotowy mniej więcej w ciągu 1-2 tygodni. Zapoznanie się z ofertami firm odpowiedzialnych za składanie roweru, wskazuje na taki termin. Z zasady lepiej odrzucić wszystkie opcje, zapewniające o zakupie w 48 czy 72 godziny. Rozsądne będzie też pominięcie tych wielomiesięcznych. Chyba, że klient świadomie liczy się z ryzykiem fuszerki lub późniejszych problemów użytkownych. Zgubną motywacją bywa wtedy cena.